Ruské mesto Chanty-Mansijsk sa stalo od pondelka 5. novembra do nedele 11. novembra 2018 dejiskom parahokejového turnaja UGRA CUP 2018, ktorého sa zúčastnili tímy z Ruska, Česka, Japonska a Slovenska. Našu krajinu na turnaji zastupovala Slovenská parahokejová reprezentácia pod vedením trénera Radoslava Bielečku a generálneho manažéra Miroslava Drába.

Na turnaj sme cestovali s odhodlaním zabojovať o čo najlepšie umiestnenie a získať viac skúsenosti od kvalitných súperov. Zároveň sme chceli overiť našu momentálnu výkonnosť s blížiacimi sa ďalšími zápasmi,“ povedal Miroslav Dráb, asistent trénera a generálny manažér Slovenskej parahokejovej reprezentácie.

Počas piatich hracích dní čakalo na účastníkov turnaja niekoľko ťažkých zápasov, keďže boli rozdelený do dvoch skupín po tri mužstvá. Turnaj prebiehal v dvoch fázach – skupinovej a vyraďovacej. Slovenskí parahokejisti nastúpili na turnaj s 2 brankármi a 9 hráčmi, z ktorých boli dvaja nováčikovia. „Po dlhej dobe sme dali možnosť hrať aj chalanom nováčikom, ktorí ešte takýto ťažký turnaj neabsolvovali. Čo nám ukázalo nový smer, keďže sme vedeli, že sa minimálne v jednom zápase stretneme s Japonskom alebo Českom, ktorí sú účastníci A-skupiny Majstrovstiev sveta.“ vysvetlil Radoslav Bielečka.

Tím odohral počas turnaja kvalitné zápasy s tímami Udmurtia a Fénix a obsadil v skupinovej fáze 3 miesto. Následne sa v sobotu 10. novembra postavili na zápas o konečné 5. miesto, kde slovenský parahokejisti podľahli Českému výberu 1:2 po predĺžení, čím zverenci Radoslava Bielečku obsadili poslednú priečku spomedzi silnej konkurencie. „Napriek poslednému miestu na turnaji hráči odohrali 3 kvalitné stretnutia, ktoré nám potvrdili stúpajúcu formu a dokázali konkurovať silným súperom za čo sme obdŕžali pochvalu od ostatných mužstiev za dosiahnutý pokrok v posledných rokoch,“ doplnil na záver Miroslav Dráb s tým, že musia do budúcna zapracovať na nábore mladých hráčov a pokračovať v nasadenom tréningovom tempe.

Slovensko na turnaji reprezentovali:

Hráči: Miroslav Pastucha, Eduard Lepáček, Miroslav Kardoš, Slavomír Ferenčík, Róbert Turic, Martin Joppa, Marián Ligda, Miroslav Stašák, Dávid Korman, Peter Kaščák, Miloš Večerek

Členovia realizačného tímu: Miroslav Dráb (generálny manažér a asistent trénera), Radoslav Bielečka (tréner), Albín Michalica (kustód) a Veronika Ondečková (kondičný tréner).